baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Zabrakło umiejętności i szczęścia oraz SIŁ naszym JUNIOROM w 1/4 Finałów Mistrzostw Polski. Do tej fazy rozgrywek awansowały Mistrz Województwa Gwardia Opole oraz WiceMistrz Olimp Grodków

Olimp Grodków w pierwszym meczu grupy K, wygrał po emocjonującej walce z Agrykolą Warszawa 32:30 pomimo, że przegrywał do przerwy 14:20 ! Metamorfoza po przerwie, ekipy Grzegorza Malinowskiego zaprocentować miała pod  koniec turnieju. Stało sie jednak inaczej.
W drugim meczu grupowym, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski-MTS Kwidzyn 26:27 (12:16)

Równolegle mecze ale w Płocku rozgrywała Gwardia Opole. W inauguracyjnym meczu minimalnie lepsi od Gwardii byli zawodnicy z Wągrowca 36:34 (16:19). Pierwsza część spotkania należała do podopiecznych Macieja Haupy. W drugiej, celnością wykazał się najskuteczniejszy w gwardiaopolefazach grupowych Hoffmann z Wągrowca. Na postawę opolan miały wpływ pozasportowe okoliczności.
Nasz zespół pojechał do Płocka "z marszu" (zmieniono miejsce treningów na salę SP nr 24) osłabiony i jak się potem okazało w najważniejszym meczu przegrał minimalnie (zabrakło sił), po dramatycznym pojedynku. W drugim dniu opolanie natrafili na gospodarza (grają w II lidze), faworyta całych rozgrywek, Wisłę i zostali pozbawieni szans awansu, po porażce 43:27 (20:12), gdyż Nielba zdobyła dwa punkty z Kusym Kraków 29:33 (12:17). Już awans do walki o 1/4 rozgrywek Mistrzostw Polski był sukcesem. Na koniec spotkali się z Kusym i wygrali 33:26 (13:15)

Jun Gwardia

W odróźnieniu od opolan, grupa K, w której występował Olimp, Agrykola, Kwidzyn i Ostrovia, to była jedyna grupa, gdzie nie wyłoniono drużyn z awansem po drugim dniu turnieju.
W drugim spotkaniu  Kwidzyn wygrał z Olimpem 24:17 (8:8) a sił starczyło na pierwszą połowę i o awansie decydowały niedzielne starcia.
Przed niedzielnymi meczami Kwidzyna z Agrykolą i Ostrovii z Olimpem, tabela przedstawiała się następująco:
1. MTS Kwidzyn 4pkt +8
2. Agrykola Warszawa 2pkt. +2
3. OLIMP Grodków 2pkt. -5
4. KPR Ostrovia 0pkt. -5

Mecze w Ostrowie 21.02.2016r miały wskazać ostatnie dwa zespoły, do awansu w Mistrzostwach Polski.  Z innych grup, do walki o półfinały awansowały: Olimpia Piekary, Nielba Wągrowiec, Wisła Płock (gra w II lidze) MOS Wrocław, Vive Kielce (gra w II lidze, rywal Zawadzkiego do awansu), Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka (największy sukces w historii klubu! )

Pierwszy niedzielny mecz  MTS Kwidzyn - Agrykola Warszawa 28:24 dał awans Kwidzynowi i czekaliśmy na informacje z meczu z gospodarzami, którzy tylko w przypadku wygranej siedmioma  bramkami mogli liczyć na awans. Olbrzymia wola walki i determinacja gospodarzy w meczu przyniosła sukces ...Ostrovii ! Awans z dwoma punktami należał się jednak gospodarzom a sprawę ułatwili nasi juniorzy na parkiecie.

Grodkowianie nie wykorzystali szansy i wygranej Kwidzyna (do awansu należało co najmniej zremisować) i po słabej pierwszej połowie (17:14), w której Ostrovia zapewniała sobie chwilami awans, po przerwie starać się mogli jedynie pomóc Agrykoli, niwelując różnicę straty bramkowej. Nie wytrzymali presji, otrzymali dwie czerwone kartki i przegrywali już 38:28 na 8 minut przed końcem. Skończyło się pogromem 41:28. NIE udało się awansować do NAJLEPSZEJ ÓSEMKI drużyn JUNIORSKICH w Polsce ! W młodej kadrze Grodkowa grali zawodnicy (czterech, którzy występują w I lidze, jeden uczeń SMS (czerwona kartka !), czterech juniorów młodszych ! i czterech "normalnych" juniorów). Należy pogratulować trenerowi i drużynie za dostarczone emocje i sportową walkę do końca, choć styl przegranej z Ostrovią budzi obawy. Gra z gospodarzem o stawkę musiała być specyficzna. Awans był blisko. Może za rok się uda ?