baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Meczem u siebie w dniu 21 września z Olimpią Piekary Śląskie UKS Olimp Grodków rozpoczął sezon 2019-20 I ligi mężczyzn.

Przed nowym sezonem z klubu odeszli Górny, Kulej i Mańko, jednak w Olimpie było wiadomo, że w nowym sezonie zagrają Balcerek i Zając na bramce oraz doszli Daszczenko, Bernaś, Juros i kołowy Gajda. Mecz z Olimpią, która w zeszłym sezonie otarła się o Superligę gospodarze zaczęli niefortunnie, gdyż w 6 minucie było 0:3. Do przerwy prowadzili goście 11:15. Po przerwie za sprawą szerszego składu oraz nowych nabytków Olimpu udało się w 47 minucie doprowadzić do remisu 19:19. Gdy w 57 minucie po bramce Michała Daszczenki (byłego gracza ze Świdnicy) było 26:27 oraz w 59 minucie po bramce Michała Bernasia (grał w Wieluniu) 27:28, wydawało się, że grodkowian stać na remis, wygraną drużyny z Piekar zapewnił najskuteczniejszy zawodnik meczu Patryk Miłek (zdobywca 11 bramek). Mecz zakończył się wynikiem 28:30 a najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Sebastian Kolanko - 8 oraz Kamil Rogaczewski - 6. Zdj. Olimp