baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

zprp logoKPR Gwardia Opole logoJuniorzy KPR Gwardii Opole rozegrali w Lubinie trzy mecze w ramach 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. Nasz młody zespół w pierwszym dniu dzielnie walczył z drużyną z Płocka (uzyskała awans) przegrywając 33:25 (16:13).

Jeden z faworytów rozgrywek zdołał odskoczyć z wynikiem dopiero w 35 minucie meczu. Najwięcej bramek dla Opola zdobyli: Paweł Stempin -7 oraz Michał Niewiadomski -5. W drugim spotkaniu grupowym, pierwszego dnia, Puławy wygrały z gospodarzem Lubinem 36:27. W drugim dniu podopieczni trenera Wojciecha Aksamita doznali porażki z Lubinem 30:26 (15:11) a Puławy przegrały 24:26 (12:16) z Wisłą Płock.

W meczu z Lubinem najwięcej bramek dla Gwardii zdobył Paweł Stempin -8, Fabian Sosna -7, Marek Hryniewicz -5.

W ostatnim meczu, 16.02.2020 opolanie zmierzyli się z drużyną z Puław. Wygrały zdecydowanie Azoty 28:40 (16:18) przeważając

w drugiej części ostatniego spotkania i uzyskując awans do ósemki. Dla Gwardii najwięcej bramek zdobył Marek Hryniewicz -9, Paweł Stempin oraz Daniel Jedryca zaliczyli po 5 celnych trafień. W meczu, w którym Płock chciał wyjść z pierwszej pozycji, pokonał gospodarzy turnieju Lubin 30:37 (16:15).

Opolska drużyna żegna się z rozgrywkami centralnymi, spotykając na swojej drodze prawdopodobnie medalistów Mistrzostw, Anilanę Łódź w fazie 1/16 Finałów oraz Wisłę Płock w 1/8 Finałów Mistrzostw Polski. Nasz młody zespół dobrze prezentował się w pierwszych połowach meczy, jednak o awans do ósemki było po pierwszym przegranym meczu w Lubinie bardzo trudno.