baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Miło mi poinformować, że w 2021 roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizował będzie nowy projekt mający na celu popularyzację piłki ręcznej wśród uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz wśród rodziców dzieci uczestniczących w tym projekcie.

Nazwa projektu to „Gramy w Ręczną – Turniej Mini Piłki Ręcznej”. 1. Zespół = do 20 sportowców + trener lub nauczyciel, 2. Czas gry: 4 kwarty, każda po 7 minut [4x7min]. 3. Wymiary boiska:
- długość 20 metrów, - szerokość 13 metrów, - pole bramkowe 4,5 metra od bramki, - lina rzutów wolnych 5,5 metra od bramki, - linia rzutów karnych 5 metrów od bramki

Każda szkoła, klub i ośrodek sportu może być częścią tego projektu poprzez zorganizowanie jednego z 16 turniejów. Projekt przewiduje organizację jednej imprezy w każdym z województw.

ZPRP  w celu organizacji wydarzenia: udostępni niezbędny sprzęt (bramki, znaczniki pola, tablice wyników), przeznaczy środki na wynagrodzenie związane z organizacją i przeprowadzeniem zawodów (obsługa techniczna, zabezpieczenie medyczne, sędziowie), przekaże każdemu uczestnikowi zawodów sportowych upominki (m.in. koszulki).

Pozdrawiam Michał Zieliński Koordynator Krajowy Programu „Gramy w Ręczną” Związek Piłki Ręcznej w Polsce