baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Podczas kursokonferencji sędziów w Turawie Prezes Opolskiego Związku Piłki Ręcznej Pan Jan Chudzikiewicz w imieniu ZPRP uhonorował kol. Jarosława Szynklarza „DIAMENTOWĄ” natomiast kol. Monikę Bązi „SREBRNĄ ODZNAKĄ” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej. Serdecznie w imieniu całego środowiska GRATULUJEMY!!!

Opolscy sędziowie ZPRP:
• Tomasz Łacny – Tomasz Okos (ORLEN Superliga Kobiet)
• Paweł Klimkowicz – Mateusz Stonoga (Orlen Superliga Kobiet) – awans
• Monika Bązi – Melania Kessler ( Liga Centralna)
• Bartłomiej Kowalczyk – Tomasz Kubik (Liga Centralna) – awans
• Magdalena Bązi-Chałupczak – Anna Chojnowska (I liga)
• Wiktor Hordyński – Wojciech Kalus (II liga)

Delegaci ZPRP:
• Mariusz Szynklarz
• Jarosław Szynklarz

Komisja Sędziowska Opolskiego Związku Piłki Ręcznej dziękuje wszystkim obecnym w Turawie sędziom za bardzo dobre przygotowanie do testów
teoretycznych oraz sprawnos#ciowych. Liczymy, e materiały omawianeż podczas kursokonferencji oraz zajęcia praktyczne przeprowadzone z nowymi sędziami zaowocują samymi trafnymi gwizdkami na parkietach ligowych sezonu 2023/2024.

Miło nam równie poinformować, że koledzy Tomasz Łacny i Tomasz Okos uczestniczyli w dniach 24-29.07. w turnieju European Youth Olympic Festival w słoweńskim Mariborze. Koledzy podczas tej imprezy wypadli bardzo dobrze o czym świadczy fakt iż zostali nominowani do sędziowania meczu półfinałowego mę czyzn oraz finału w rywalizacji kobiet. Życzymy Tomkom, aby w krótkim czasu uzyskali status sędziów EHF.
W dniach 18-20.08.2023 w Kielcach arbitrzy szczebla centralnego uczestniczyli w Seminarium Sędziów ZPRP, podczas których zdawali testy teoretyczne i sprawnościowe oraz zapoznawali się z najnowszymi trendami sędziowania. Miło nam poinformować, że po pozytywnym zaliczeniu egzaminów nasz okręg zanotował 2 awanse !

Osoby, które z usprawiedliwionych przyczyn nie były obecnie w Turawie zobowiązane będą do zaliczenia testów teoretycznego i sprawnościowego w terminie poprawkowym. Komisja wstępnie wytypowała 29.09.2023 (piątek). O dokładnym terminie KS OZPR poinformuje w póz#niejszym czasie. Poniżej lista osób, która ma do zaliczenia testy:
 Banasiak Kamila (test teoretyczny oraz Beep test)
 Dec Dawid (test teoretyczny oraz Beep test)
 Niedopytalska Lena (test teoretyczny oraz Beep test)
 Pestka Natalia (test teoretyczny oraz Beep test)
 Poz#niak Filip (test teoretyczny oraz Beep test)
 Szczygieł Kamila (Beep test)

Przypominamy równie , że po pozytywnym zaliczeniu testów, należy jeszcze uiścić opłatę za licencję sędziego w sezonie 2023/2024 w kwocie 150zł. (dotyczy to osób, których nie było w Turawie). Po spełnieniu tych wszystkich warunków sędzia zostanie dopuszczony do prowadzenia zawodów w sezonie 2023/24.                                                                                                           Komunikat podpisał Jarosław Szynklarz   Pobierz (plik pdf) pełną treść komunikatu