Gwardia wróciła do Superligi

Gwardia wróciła do Superligi

Po rocznej przerwie, opolanie na kilka kolejek przed końcem, wygrywając 21.03.2015 roku z Kaliszem awansowali do PGNiG Superligi. Awans jest zasługą konsekwentnej polityki władz klubowych, zaangażowania zawodników, trenerów i wsparcia kibiców oraz sponsorów.

Już mecze kontrolne przed rozpoczęciem sezonu 2014-15 wskazywały, że opolanie mogą rywalizować skutecznie o cel długofalowy, aby wejść do grona najsilniejszych drużyn i utrzymać się w niej na dłużej.

Odrobiona gorzka lekcja spadku z Superligi, gdy do utrzymania zabrakło jednej bramki, mimo wzmocnień w składzie, procentowała od początku obecnych rozgrywek. Opolanie od razu wygrywać zaczęli z kandydatami do awansu, chociaż grupa B I ligi okazała się mniej wyrównana od A, to gwardziści doskonalili grę i wygrali wszystkie mecze. Samozadowolenie ostudziła porażka w Pucharze Polski ale na parkietach I ligi nie było i nie ma chętnych do wygranej z liderem. Opolanie wzmocnili się wartościowymi graczami a obecnie szeroko trenerzy korzystają z niedawnych jeszcze juniorów.

Gwardia bilet

Zespół utrzymał koncentrację i wygrywał nieraz wysoko z rywalami. W ślad za wygranymi podążał także drugi klub z naszego regionu Olimp Grodków, grając po części byłymi graczami opolskiego klubu. Jednak żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć z Gwardią punktu (do końca zostały trzy mecze). Oprócz obrotowego (od drugiej rundy) na każdą pozycję jest przygotowany zmiennik a trenerzy nie ustawiają gry pod lidera strzelców lecz preferują zespołowość. Udało uniknąć się kontuzji oraz ekipa Rafała Kuptela straciła najmniej bramek w I lidze. Organizacyjnie opolanie górowali nad rywalami, utrzymując poziom z Superligi.

Czytaj więcej: Gwardia wróciła do Superligi

Juniorzy młodsi Gwardii z brązem na Brick-Cup 2015

Juniorzy młodsi Gwardii Opole (rocznik 99/00) zajęli trzecie miejsce na turnieju Brick-Cup w Dzierżoniowie

W ogólnopolskim turnieju Brick-Cup 2015 rozegranym w dniach 13-15 marca br. zespół trenera Radosława Gęsikowskiego zajął medalową pozycję, ustępując minimalnie Libiążowi oraz triumfatorowi zespołowi z Ostrowa. W zawodach, gdzie mogły wystepować zespoły z rocznika 1998 wystąpiło dziewięć zespołów. Zdj. doba

Czytaj więcej: Juniorzy młodsi Gwardii z brązem na Brick-Cup 2015

Caban-Cup Gwardia w środku stawki

Turniej w Chrzanowie „CABAN CUP"

W dniach 16.01-18.01.2015 zespół KS GWARDII Opole (rocznik 1999) wziął udział w bardzo mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców (dla roczników 1998-1999) „CABAN CUP" w Chrzanowie. Podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego wypadli bardzo dobrze, zajmując 6-te miejsce na 12 zespołów z czołówki Polski, mimo faktu, że musieli zmierzyć się z zawodnikami o rok starszymi. Opiekunami zespołu na turnieju byli trener kadry Henryk Kwolik i kierownik Grzegorz Krukowski, a drużyna wystąpiła w następującym składzie:

1. Czech Aleksander 2. Fiuk Paweł 3. Krukowski Marcin 4. Okos Grzegorz 5. Wilczek Jakub 6. Gajda Kacper 7. Szymon Kordian 8. Czernicki Krzysztof 9. Szczurkowski Łukasz 10. Czerniak Michał 11. Węgrzynowicz Damian 12. Abrahamek Kacper

Więcej zdjęć na FB

Czytaj więcej: Caban-Cup Gwardia w środku stawki