Juniorzy młodsi Gwardii naśladują seniorów

Opolska-liga  W meczu opolskiej ligi wojewódzkiej w kategorii juniorów młodszych doszło do próby pobicia rekordu w ilości zdobytych bramek. Młodzi gwardziści z pierwszej drużyny (ur. 1998) pokonali na wyjeździe Orlika Brzeg53:26. Mecz rozegrano po sportowemu i zupełnie serio, a opolanie na wzór seniorów, udowodnili, że będą liczyć się w walce o tytuł mistrza województwa. Pokonanym należą się słowa otuchy. Przypomnijmy, że dwa sezony temu w kategorii młodzików ustanawiano wielokrotnie podobne wyniki, a obecni juniorzy dobrze pamietają o tamtych meczach. Na zdjęciu juniorzy młodsi Gwardii I w hali brzeskiej

Od lewej: Bartłomiej Łyczko, Bartek Dunikowski, Piotr Komisarczuk, Kamil Piechota, Michał Piwko, Mateusz Adamczyk, Adrian Przybysz i trener Maciej Haupa. Klęczą od lewej: Adam Krocz, Karol Ochocki, Dominik Strzałka, Łukasz Szczurkowski, Tomasz Krawczyk i Maksym Grad.

Sprawozdania z meczów Gwardii Juniorzy młodsi Gwardii naśladują seniorów

Kto przerwie serię zwycięstw Gwardii ?

PE GwardialogomW siódmej kolejce I ligi rozegranej w Opolu, nietypowo w piątek 24.10.2014r, opolska Gwardia łatwo pokonała u siebie SPR Tarnów 40:25. Mecz rozpoczął się od szybkiego 5:0 oraz prowadzenia 11:1 gospodarzy. Do uzyskania takiej przewagi przyczyniło się bałkańskie trio oraz Adam Malcher. Już w czasie przerwy, trener tarnowian Ryszard Skutnik "z uśmiechem pogroził palcem" w stronę naszego bramkarza, który odwzajemniając serdeczność rozłożył ręce, jakby chciał powiedzieć, że wysoka skuteczność nie jest jego zasługą. Pod koniec pierwszej części jednostronnej gry, kapitalnym podaniem z tyłu na koło do Jankowskiego popisał się Nenad Zeljić. Piłka po rzucie z 6 metrów Mateusza trafiła jednak w słupek.

Licznie zgromadzeni kibice owacyjnie podziękowali za grę do przerwy liderowi rozgrywek. Było "po meczu" ? ale taktyka opolan, to nie lekceważyć rywala oraz grać skoncentrowanym do końca.

Goście grali fair, a po przerwie, gdy trenerski duet Rafał Kuptel oraz Michał Skórski przemeblowal skład, o dziwo zaczęli być skuteczniejsi w ataku i lepiej bronili. W obronie zaczęli kryć indywidualnie Nenada, a czasami także po przerwie Roka Sinića. Gdy do bramki powrócił Adam Malcher, doskonale zaczęli grać Paweł Prokop, Wojciech Knop utrzymując dystans 11-13 bramek przewagi. Gdy pod koniec meczu, drużyny mniej uważnie broniły, goście mocno się cieszyli z każdej bramki, widząc przewagę siły i umiejętności zwłaszcza indywidualne graczy opolskiej drużyny. Nasi trenerzy dokonując zmian dali odpocząć liderom, w tym Remigiuszowi Lasoniowi, uznając słusznie, że liczy się gra całego zespołu. Gdy komuś mniej "dobrze szło",wchodził skuteczny zmiennik. Dwie udane interwencje zaliczył trzeci bramkarz Damian Zając.

Na tym etapie rozgrywek nie widać drużyny, która sprostałaby umiejętnościom Gwardii i tylko od postawy opolan zależy jak dużą rożnicą bramek chcą wygrać.

PE Gwardia Opole - SPRTarnów 40-25 (21-9)

Gwardia Opole: Malcher, Buchcic, Zając - Swat 3, Trojanowski 4, Knop 4, Scepanovic 2, Zeljic 7, Kłoda 3, Mokrzki 2, Jankowski 2, Ciosek, Prokop 4, Płócienniczak, Simić 5, Lasoń 3.

Tarnów: Barnaś, M. Nowak, Szostak, Cichoń - Niemiec, Dutka 4, Szatko 5, Jewuła 1, Grzesik 1, Karwowski 3, Ł. Nowak 9, Kubisztal, Kowalik 2, Wajda, Sokół.

Mecze w Pucharze Polski etapem do innego celu

Opolska Gwardia pokonała 22.10.2014r w seniorskich eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski, zespół Olimpu Grodków 22:32 (13:16). Oba nasze zespoły I ligowe traktują poważnie te rozgrywki, choć grodkowska drużyna po wielu latach nie awansowała dalej, gdyż nie mierzyła się na początek z zespołem z II ligi, jak kiedyś gdy w niej występowała. Opolanie Puchar Polski zapewne wykorzystają jako etap przygotowań do awansu do Superligi. Warto wygrać z Superligowcem. Na zdjęciu wygrani w Pucharze Polski - najlepszy zespół w województwie Gwardia Opole.

Olimp: Romantowski, Wasilewicz, Łągiewka – Kolanko 3, Żubrowski 2, Chmiel 3, Biernat M., Biernat T. 4, Biernat P., Gradowski 4, Bujak, Ogorzelec 2, Piech 3, Maciejewski, Świerczyński 1

PE Gwardia: Malcher, Buchcic – Swat, Trojanowski 1, Knop 8, Rumniak, Scepanovic 4, Zelic 6, Kłoda, Mokrzki 2, Jankowski 1, Ciosek, Prokop 1, Płócieniczak 3, Simić 3, Lasoń 3