Gwardia II Opole lideruje w trzeciej lidze

Gwardia II Opole w trzeciej lidze wygrywa wszystkie mecze


Opolski klub gra praktycznie juniorami, wzmacniając się graczami z I ligi i odnosi sukcesy w opolsko-śląskiej regionalnej trzeciej lidze. Zespół trenuje duet trenerski Michał Skórski i Maciej Haupa.

Po siedmiu meczach opolanie mają komplet zwycięstw. W tych samych rozgrywkach uczestniczy także debiutant z Ozimka. Siódemka Ozimek zajmuje siódme :-) miejsce z 4 punktami. Na zdjęciu lider z Opola.

Czytaj więcej: Gwardia II Opole lideruje w trzeciej lidze

Mini Handball Liga w Opolu pierwszy turniej

W Opolu rozegrano 22.03.2015 pierwszy turniej z cyklu Gwardia Mini-Handball Liga

Zainteresowanie szkół podstawowych przerosło oczekiwania organizatorów. Mecze były zacięte i grano na poważnie bardzo ofiarnie wraz z przygotowaniem taktycznym. Już wiadomo, że za rok grono chętnych powiększy się. Akcja popularyzująca piłkę ręczną, uwzględniająca powstanie klas sportowych jako zaplecza dla klubu ligowego, upowszechnia się w całym kraju. Przy wsparciu władz miejskich, ZPRP jest szansa, że w przyszłym roku, roku Mistrzostw Europy mężczyzn, szkoły będą rywalizować sportowo, jak za dawnych czasów. Młodzi adepci szczypiorniaka mogli sfotografować się już z zawodnikami Gwardii, która awansowała do Superligi. Następny turniej 26 kwietnia. Zobacz galerię zdjęć z zawodów.

Zasady gry przeczytasz poniżej

Zasady gry Mini Handball Liga w Opolu pierwszy turniej

Gwardia wróciła do Superligi

Gwardia wróciła do Superligi

Po rocznej przerwie, opolanie na kilka kolejek przed końcem, wygrywając 21.03.2015 roku z Kaliszem awansowali do PGNiG Superligi. Awans jest zasługą konsekwentnej polityki władz klubowych, zaangażowania zawodników, trenerów i wsparcia kibiców oraz sponsorów.

Już mecze kontrolne przed rozpoczęciem sezonu 2014-15 wskazywały, że opolanie mogą rywalizować skutecznie o cel długofalowy, aby wejść do grona najsilniejszych drużyn i utrzymać się w niej na dłużej.

Odrobiona gorzka lekcja spadku z Superligi, gdy do utrzymania zabrakło jednej bramki, mimo wzmocnień w składzie, procentowała od początku obecnych rozgrywek. Opolanie od razu wygrywać zaczęli z kandydatami do awansu, chociaż grupa B I ligi okazała się mniej wyrównana od A, to gwardziści doskonalili grę i wygrali wszystkie mecze. Samozadowolenie ostudziła porażka w Pucharze Polski ale na parkietach I ligi nie było i nie ma chętnych do wygranej z liderem. Opolanie wzmocnili się wartościowymi graczami a obecnie szeroko trenerzy korzystają z niedawnych jeszcze juniorów.

Gwardia bilet

Zespół utrzymał koncentrację i wygrywał nieraz wysoko z rywalami. W ślad za wygranymi podążał także drugi klub z naszego regionu Olimp Grodków, grając po części byłymi graczami opolskiego klubu. Jednak żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć z Gwardią punktu (do końca zostały trzy mecze). Oprócz obrotowego (od drugiej rundy) na każdą pozycję jest przygotowany zmiennik a trenerzy nie ustawiają gry pod lidera strzelców lecz preferują zespołowość. Udało uniknąć się kontuzji oraz ekipa Rafała Kuptela straciła najmniej bramek w I lidze. Organizacyjnie opolanie górowali nad rywalami, utrzymując poziom z Superligi.

Czytaj więcej: Gwardia wróciła do Superligi