Test superligowy Gwardii w PP

Logo-GornikaOpolska Gwardia rozgrywki w Pucharze Polski potraktowała jako próbę sił w potyczkach z mocniejszymi rywalami, a ponieważ w 1/8 Finału do Opola zawitał Górnik Zabrze dobrze było się sprawdzić. Faworytem byli goście, którzy chcą odegrać większą rolę na arenie międzynarodowej niż sezon temu.

Pomimo tego, że zabrzanie 7.12 stracili punkt we Wrocławiu, mecz w Opolu wygrali 23:29, prowadząc całe spotkanie bezpieczną różnicą bramek. Łatwiej do Pucharów awansować będąc na podium Mistrzostw Polski stąd zabrzański klub, z którego wywodzą się Remigiusz Lasoń, Kamil Mokrzki, chce powalczyć o najwyższe cele. Forma obu zespołów się różniła, obniżył poziom Górnik, przegrywając w lidze oraz remisując ze Śląskiem. Mecz z Superligowcem zweryfikował rzeczywistośćOpolanie nie wznieśli się 10.12 na wyżyny umiejętności.  Dotychczas lidera I ligi, jako zwycięzcę omijała krytyka i uchodziły mankamenty. W meczu z faworytem dominowało doświadczenie zabrzan i wyższe indywidualne umiejętności. W innych parach Mistrzostw Polski "korespondencyjnie" zakończył się wynikiem 36:22 mecz Legionowa (także lidera I ligi) ze Śląskiem Wrocław, który zremisował w lidze z Górnikiem !

Gwardia-Puchar

Gwardziści bez awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Olimp postawił się liderowi

PE GwardialogomW środę 19.11.2014r odbyły się w Opolu w hali im. Jerzego Klempela derby I ligi pomiędzy Gwardią Opole a Olimpem Grodków. W naszym regionie, to spotkanie drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż pozostałe kluby grają w II lidze.

logo uks olimp grodkowJak przystało na zespoły, które tracą najmniej bramek w grupie B, do przerwy było 14:9 dla gospodarzy. Na uwagę zasługuje oprawa meczu (opolanie od momentu debiutu w Superlidze, którą opuścili sezon temu wznieśli organizację na wysoki poziom) oraz postawa kibiców. Sportowo, Gwardia tradycyjnie, dysponowała szerszym składem i wygranym meczem pokazała, że konsekwentnie kroczy w kierunku awansu. Olimp Grodków, w którym gra sześciu zawodników z przeszłością gwardyjską, pokazał się z dobrej strony.

Gw-czirliderki

Początkowo zaskoczył opolan prowadząc sensacyjnie 1:3 jednak poźniej lider był trudny do ogrania. Druga połowa to jednak zryw gości i grodkowianie doszli do 14:12 i nawet do 16:15. Zapachniało sensacją, gdyż to Gwardia wygrywała dotychczas wysoko zwłaszcza w drugiej odsłonie, odskakiwała od rywali. Grodkowianie za nic mieli dokonania lidera i postanowili inaczej niż w pojedynku o Puchar Polski, urwać chociaż jeden punkt faworytowi. Gdy na tablicy było 17:16 żarty się skończyły, gdyż Olimp nadal dotrzymywał kroku. Gdy było 21:20 wiadomo było już, że Gwardia ma przed sobą najtrudniejszego rywala w tej rundzie rozgrywek.

Druga Gwardia w Juniorach młodszych

Opolska liga młodzieżowa wkracza szybkimi krokami na półmetek pierwszej rundy, obfitując w ciekawą rywalizację odwiecznych klubów. Poniżej opis rywalizacji w kategorii juniorów młodszych, gdzie przoduje Olimp Grodków ale do ważnego starcia doszło za plecami lidera. Przeczytasz także relację z meczu juniorek młodszych i juniorów.

gwardiaopolelogo aspr zawadzkieMłodzi zawodnicy KS Gwardia Opole (junior młodszy rocznik 1999) w wyjazdowym meczu w Zawadzkiem wygrali zdecydowanie z drużyną ASPR 29 : 19 (14 : 12). Mecz był na dobrym poziomie, a wysoką wygraną gwardziści zawdzięczają szczelnej obronie i bramkarzom (Olek Czech I Paweł Fiuk). Nie do zatrzymania był rozgrywający opolan Grzegorz Okos (10 bramek), oraz skrzydłowy Krzysztof Czerniecki (7 bramek). Swoje bramki dołożyli Szymon Kordian (5), Mikołaj Harasimiuk (3), Kuba Wilczek (2) i po jednej Paweł Kuderewicz i Michał Czerniak. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył czołowy strzelec ASPR Wacławczyk (9). Gratulacje dla zawodników i trenera Radka Gęsikowskiego oraz słowa otuchy dla pokonanych. Pośród biorących w meczu, czterech zawodników Gwardii: Aleksander Czech, Grzegorz Okos, Marcin Krukowski i Jakub Wilczek dostało powołanie na konsulatacje kadr wojewódzkich do Wągrowca, życzymy powodzenia. Zobacz Zdjęcie wygranego zespołu.

OTMUCHÓW-ZAWADZKIE PAWONKÓW oraz ASPR-GWARDIA

otmuchwW tej samej klasie rozgrywkowej ale wśród dziewcząt, doszło do arcyciekawego i zaciętego meczu w Otmuchowie, gdzie miejscowy Spartakus zmierzył się z ASPR Zawadzkie Pawonkowem. Losy meczu ważyły się do ostatniej minuty. Wprawdzie prawie cały mecz i do przerwy podopieczne trenera Janusza Kobaka wygrywały 11:9 ale w końcówce był stan remisowy. Bohaterką zespołu z Pawonkowa została Emilia Radek, której trener Adrian Sternik powierzył funkcję egzekutorki rzutów karnych. Zawodniczka gości z nr 4 zdobyła 4 bramki w ostatnich 10 minutach. Ale to miało się zadecydować dopiero właśnie w końcówce. Po osłabieniu w 52 minucie gospodyń, od stanu 19:16, goście doprowadzili do remisu w ciągu czterech minut ! Po chwili Pawonków wyszedł na jednobramkowe prowadzenie, drugi raz po przerwie. Po czasie wziętym przez Pawonków, jeszcze Spartakus w 56 minucie,wyrównał ale wykorzystany karny dał na minutę przed końcem 20:21. Niewykorzystany karny w ostatnich sekundach przez ASPR nie miał już wpływu na zmianę wyniku. Można przegrać mecz prowadząc prawie cały czas ? W głównej mierze kara dwuminutowa zadecydowała, że juniorki młodsze z ASPR Zawadzkie Pawonków wywiozły dwa punkty z Otmuchowa.

Mecz Juniorów ASPR - Gwardia emocje były podwójne Druga Gwardia w Juniorach młodszych