Caban-Cup Gwardia w środku stawki

Turniej w Chrzanowie „CABAN CUP"

W dniach 16.01-18.01.2015 zespół KS GWARDII Opole (rocznik 1999) wziął udział w bardzo mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców (dla roczników 1998-1999) „CABAN CUP" w Chrzanowie. Podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego wypadli bardzo dobrze, zajmując 6-te miejsce na 12 zespołów z czołówki Polski, mimo faktu, że musieli zmierzyć się z zawodnikami o rok starszymi. Opiekunami zespołu na turnieju byli trener kadry Henryk Kwolik i kierownik Grzegorz Krukowski, a drużyna wystąpiła w następującym składzie:

1. Czech Aleksander 2. Fiuk Paweł 3. Krukowski Marcin 4. Okos Grzegorz 5. Wilczek Jakub 6. Gajda Kacper 7. Szymon Kordian 8. Czernicki Krzysztof 9. Szczurkowski Łukasz 10. Czerniak Michał 11. Węgrzynowicz Damian 12. Abrahamek Kacper

Więcej zdjęć na FB

Czytaj więcej: Caban-Cup Gwardia w środku stawki

Test superligowy Gwardii w PP

Logo-GornikaOpolska Gwardia rozgrywki w Pucharze Polski potraktowała jako próbę sił w potyczkach z mocniejszymi rywalami, a ponieważ w 1/8 Finału do Opola zawitał Górnik Zabrze dobrze było się sprawdzić. Faworytem byli goście, którzy chcą odegrać większą rolę na arenie międzynarodowej niż sezon temu.

Pomimo tego, że zabrzanie 7.12 stracili punkt we Wrocławiu, mecz w Opolu wygrali 23:29, prowadząc całe spotkanie bezpieczną różnicą bramek. Łatwiej do Pucharów awansować będąc na podium Mistrzostw Polski stąd zabrzański klub, z którego wywodzą się Remigiusz Lasoń, Kamil Mokrzki, chce powalczyć o najwyższe cele. Forma obu zespołów się różniła, obniżył poziom Górnik, przegrywając w lidze oraz remisując ze Śląskiem. Mecz z Superligowcem zweryfikował rzeczywistośćOpolanie nie wznieśli się 10.12 na wyżyny umiejętności.  Dotychczas lidera I ligi, jako zwycięzcę omijała krytyka i uchodziły mankamenty. W meczu z faworytem dominowało doświadczenie zabrzan i wyższe indywidualne umiejętności. W innych parach Mistrzostw Polski "korespondencyjnie" zakończył się wynikiem 36:22 mecz Legionowa (także lidera I ligi) ze Śląskiem Wrocław, który zremisował w lidze z Górnikiem !

Gwardia-Puchar

Gwardziści bez awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Czytaj więcej: Test superligowy Gwardii w PP

Olimp postawił się liderowi

PE GwardialogomW środę 19.11.2014r odbyły się w Opolu w hali im. Jerzego Klempela derby I ligi pomiędzy Gwardią Opole a Olimpem Grodków. W naszym regionie, to spotkanie drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż pozostałe kluby grają w II lidze.

logo uks olimp grodkowJak przystało na zespoły, które tracą najmniej bramek w grupie B, do przerwy było 14:9 dla gospodarzy. Na uwagę zasługuje oprawa meczu (opolanie od momentu debiutu w Superlidze, którą opuścili sezon temu wznieśli organizację na wysoki poziom) oraz postawa kibiców. Sportowo, Gwardia tradycyjnie, dysponowała szerszym składem i wygranym meczem pokazała, że konsekwentnie kroczy w kierunku awansu. Olimp Grodków, w którym gra sześciu zawodników z przeszłością gwardyjską, pokazał się z dobrej strony.

Gw-czirliderki

Początkowo zaskoczył opolan prowadząc sensacyjnie 1:3 jednak poźniej lider był trudny do ogrania. Druga połowa to jednak zryw gości i grodkowianie doszli do 14:12 i nawet do 16:15. Zapachniało sensacją, gdyż to Gwardia wygrywała dotychczas wysoko zwłaszcza w drugiej odsłonie, odskakiwała od rywali. Grodkowianie za nic mieli dokonania lidera i postanowili inaczej niż w pojedynku o Puchar Polski, urwać chociaż jeden punkt faworytowi. Gdy na tablicy było 17:16 żarty się skończyły, gdyż Olimp nadal dotrzymywał kroku. Gdy było 21:20 wiadomo było już, że Gwardia ma przed sobą najtrudniejszego rywala w tej rundzie rozgrywek.

Czytaj więcej: Olimp postawił się liderowi