Konsultacja szkoleniowa kadry województwa opolskiego chłopcy rocznik 2004 i młodsi

Samorzad

LISTA ZAWODNIKÓW POWOŁANYCH NA KONSULTACJĘ SZKOLENIOWĄ  KADRY WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO KAT. ROCZNIK 2004 I MŁODSI 16.11.2019
 
 Opolski Związek Piłki Ręcznej powołuje niżej wymienionych zawodników (ur.2004 r. i mł.) na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w terminie 16.11.2019 r. w Rudzie Śląskiej, gdzie zostanie rozegrany Turniej towarzyski w hali przy ul. Sportowców 10  z następującymi drużynami: 

Kadra woj. Opolskiego,  kadra woj. Śląskiego,  kadra woj. Małopolskiego. 

Zbiórka 16.11.2019 Hala Widowiskowo Sportowa ul. Kowalska 2 45-590, godzina 6.30. Przewidywany powrót ok godziny 15.00.
 
1.  Ciasto Marcel   ORZEŁ OPOLE   2.  Patryk Nowak   SKS Orlik Brzeg  3. Adamski Jakub   KPR Gwardia Opole   4. Gołębiowski Adam   KPR Gwardia Opole  5. Dominik Kulik   KPR Gwardia Opole  6. Cebula Szymon   KPR Gwardia Opole  7. Sobków Tymoteusz   KPR Gwardia Opole   8. Garncarz Łukasz   UKS Olimp Grodków  9. Chmielewski Szymon  ORZEŁ OPOLE   10. Janikowski Jakub   ORZEŁ OPOLE   11. Stachera Przemysław  ORZEŁ OPOLE    12. Kraczkowski Marcin  ORZEŁ OPOLE   13. Rawecki Filip   ORZEŁ OPOLE   14. Tobiasz Tuński    ORZEŁ OPOLE   15. Aksamit Kacper   ORZEŁ OPOLE    16. Piotr Zawadzki   ORZEŁ OPOLE 17. Przemysław Walczak  ORZEŁ OPOLE
 
Kadra szkoleniowa:  Bogumił Baran  trener Łukasz Gradowski trener
 
Zawodnicy pozostający w rezerwie: Luksa Jakub   ORZEŁ OPOLE  Grzejszczak Dawid  KPR GWARDIA OPOLE Kaszubski Maciej  ORZEŁ OPOLE Frydel Błażej   ORZEŁ OPOLE Tymich Łukasz   ASPR ZAWADZKIE Muszkiet Kacper  ASPR ZAWADZKIE Adam Kaczka   ASPR ZAWADZKIE

Meczem u siebie w dniu 21 września z Olimpią Piekary Śląskie UKS Olimp Grodków rozpoczął sezon 2019-20 I ligi mężczyzn.

Przed nowym sezonem z klubu odeszli Górny, Kulej i Mańko, jednak w Olimpie było wiadomo, że w nowym sezonie zagrają Balcerek i Zając na bramce oraz doszli Daszczenko, Bernaś, Juros i kołowy Gajda. Mecz z Olimpią, która w zeszłym sezonie otarła się o Superligę gospodarze zaczęli niefortunnie, gdyż w 6 minucie było 0:3. Do przerwy prowadzili goście 11:15. Po przerwie za sprawą szerszego składu oraz nowych nabytków Olimpu udało się w 47 minucie doprowadzić do remisu 19:19. Gdy w 57 minucie po bramce Michała Daszczenki (byłego gracza ze Świdnicy) było 26:27 oraz w 59 minucie po bramce Michała Bernasia (grał w Wieluniu) 27:28, wydawało się, że grodkowian stać na remis, wygraną drużyny z Piekar zapewnił najskuteczniejszy zawodnik meczu Patryk Miłek (zdobywca 11 bramek). Mecz zakończył się wynikiem 28:30 a najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Sebastian Kolanko - 8 oraz Kamil Rogaczewski - 6. Zdj. Olimp

Olimp 2019 20

Rafal Kuptel Sezon 2019-20 PGNiG Superligi mężczyzn, drużyna KPR Gwardii Opole rozpoczęła od wygranej 33:24 z Pogonią Szczecin 31 sierpnia 2019 roku w Stegu Arenie. Następca Antoniego Łangowskiego, który przeszedł do Azotów, 22-letni Jędrzej Zieniewicz zdobył 9 bramek i jeżeli jego pozostali młodzi koledzy będą tak skuteczni o tegoroczny sezon Superligi w wykonaniu opolan możemy być spokojni.

Gwardziści podnieśli poprzeczkę wymagań i aspiracji w poprzednim sezonie bardzo wysoko, gdyż są aktualnie trzecią drużyną w kraju a w składzie większość młodych zawodników dopiero zdobywa doświadczenie.

Jedrzej ZieniewiczO powtórzenie sukcesu będzie szalenie trudno ale konsekwencja odmładzania zespołu prezentowana przez trenera Rafała Kuptela jest unikalna oraz służy reprezentacjom młodzieżowym a docelowo nawet seniorskim.

Opolanie zmierzą się jesienią z drużynami w europejskich pucharach i są po latach najlepszą wizytówką piłki ręcznej w naszym regionie. Trzymamy kciuki za realizację ambitnych planów, życzymy konsekwencji w budowaniu zespołu złożonego z polskich graczy, którzy są reprezentantami młodzieżowymi. Zdj. KPR Gwardia

W pierwszym dniu, 14 Memoriału im. Jerzego Klempela w kategorii dzieci, klasy 7 i 8, zwyciężyła PSP Nr 1, przed PSP Prószków gr 2 oraz PSP Prószków gr 1. W kategorii klas 4 i 5, pierwsze miejsce zajęła gr 2 z PSP Nr 24, przed PSP nr 26 oraz PSP Nr 24 gr 1. W drugim dniu tradycyjnego memoriału Jerzego Klempela rozgrywanego 14-15 czerwca w Stegu Arenie przyjaciele Jurka złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ulicy Kowalskiej 2. W zawodach sobotnich triumfowała drużyna KPR Gwardii Opole, przed Moto Jelcz Oława, OSiR w Komprachcicach i WKS Śląsk Wrocław Handball Team.

zdjecie przy tablicy

XIX Memoriał Jerzego Klempela 14-15 czerwca 2019r

Turniej Klempela

Drużyna KPR Gwardii Opole z trenerami Rafałem Kuptelem i Michałem Skórskim zdobyła po 55 latach czekania brązowy medal Mistrzostw Polski.
Opolska drużyna oparta w większości na młodych zawodnikach, reprezentantach kraju wśród juniorów, młodzieżowców poprawiła ubiegłoroczny sukces, będąc w sezonie 2018-19 rewelacją rozgrywek PGNiG Superligi. Gwardziści awansując do fazy play-off pokonali Górnika Zabrze, Azoty Puławy i dokonali w Opolu nie lada wyczynu, gdyż w półfinale wygrali pierwszy mecz z Vive Kielce (niepokonanym od trzech lat w Polsce !), późniejszym Mistrzem Polski (w dwumeczu lepsi od Wisły Płock).
Mecz o brązowy medal, który najstarsi, nieliczni niestety już kibice mogli jeszcze zapamiętać odbył się w 1964 roku i był szczęśliwy dla zespołu Gwardii z trenerem Edwardem Hylą, opolanie w sezonie 2018-19 toczyli z MTS Kwidzyn.
Dopiero rewanżowy pojedynek w Opolu nasza drużyna przechyliła na swoją korzyść i dekoracja medalami brązowymi odbyła się po 55 latach oczekiwania. Radość zawodników, trenerów, kibiców i działaczy w Stegu Arenie utrwalona została filmami, zdjęciami. W pełni zasłużony brązowy medal zdobyła coraz bardziej doświadczona drużyna, która miała w swoich szerech liderów ale każdy zawodnik wniósł coś swojego, dobrego do zespołu. Rok temu życzyliśmy gwardzistom powtórzenia sukcesów w PGNiG Superlidze, co wydawało się o wiele trudniejsze do realizacji, jednak sezon 2018-19 należał do KPR Gwardii !
Po wygaszeniu olbrzymich emocji niedługo przyjdzie czas, po wakacjach na przygotowania do nowego sezonu, teraz jednak delektujmy się trzecim miejscem w kraju oraz liczymy na dobre występy na arenie międzynarodowej. Fot. KPR Gwardia

KPR braz