baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W zakończonych w Tarnowie w dniach 31.05-2.06.2024r finałach Pucharu ZPRP młodzicy Gwardii Opole zdobyli BRĄZOWY medal. Opolanie wygrali grupę I i w półfinale spotkali się z Port Wybrzeże Gdańsk, jak później okazało Mistrza POLSKI. Byli najbliżej spośród zespołów gwardyjskich (juniorzy, juniorzy młodsi) aby wygrać z gdańskim klubem.

Mlodzicy braz

W regulaminowym czasie gry był remis i o walce o kolor medali zadecydowały rzuty karne. W niej minimalnie lepsi okazali się młodzicy Wybrzeża. Mecz ten stał na wysokim poziomie sportowym. W meczu o medal brązowy opolanie zdeklasowali młodzików z Wisły Płock wygrywając 17:34. Zespół trenera Wojciecha Aksamita ma olbrzymi potencjał a doświadczenie z Tarnowa powinno procentować, gdyż jedna bramka zadecydowała o kolorze medalu. Gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca w Polsce !

Braz Gwardii Opole

Opis przebiegu drugiej połowy meczu z Gdańskiem.
Dyscyplina w obronie, skuteczność w ataku opolan. W 41 minucie było 20:20, Gra z kołem i skrzydłem i było 22:20 minutę później.
Czas wziął trener Wybrzeża. Czy gdańszczanie zagrają siedmiu w polu ? Jednak nie i gdy Gdańsk się zbliżył na 22:21 dwukrotna obrona bramkarza Gwardii. Ale w ataku ciężko było opolanom sforsować wysoką obronę przeciwnika. W 45 minucie utrzymanie przewagi zapewnił ponownie nasz bramkarz. Rzut ze skrzydła gwardzisty i jest 23:21 w 45 minucie. Po karnym (dobitce) Gdańska na 4 minuty przed końcem było 23:22.
Rzut Opola z 10 metrów dał 24:22. 3 minuty do końca. Ofiarny przechwyt i JEST 25:22 ... ale rzut karny i dwie minuty kary. Zostały 2 minuty było 25:23.
Przeciwnik krył każdy swego i ...czas dla Gwardii, na tablicy czasu 47:49 (gramy do 50:00)
Grając w osłabieniu z pustą bramką, młodzicy Gwardii rozgrywają najdłużej jak się da. Faule i strata. Trzeba bronić i ...ponownie 2 minuty kary ! Gdyby można było cofnąć czas !
Minuta do końca i niestety jest 25:24, strata przy każdy swego i z pustą bramką Opola gdańszczanie doprowadzają do 25:25 Zostało 30 sekund do końca, przy piłce Wybrzeże, rzut na pustą bramkę opolan nieudany. Czas dla Gdańska, 12 sekund do końca, przy remisie. Obroniony atak. Uff Będą rzuty karne ! Były i się skończyły przewagą przeciwnika, złotego medalisty Pucharu ZPRP.