baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

HZ2Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 23 listopada 2022r, w wieku 72 lat,  zmarł nasz kolega, były zawodnik, trener i działacz Henryk Zajączkowski

Karierę sportową rozpoczął w zespole Mała Panew Ozimek i kontynuował ją w Gwardii Opole, zdobywając tytuły Mistrza Polski Juniorów. Po zakończeniu kariery zawodniczej podjął pracę trenerską z drużyną Gwardii Opole, wprowadzając zespół w 2004 roku do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wcześniej zdobył dla opolskiego klubu Mistrzostwo Polski Młodzików. Będąc przez wiele sezonów trenerem zespołu współpracował w szkoleniu centralnym, z trenerami młodzieżowych kadr narodowych. Sportową pasję i miłość do dyscypliny przekazał swojej rodzinie, zdarzało się, że z ławki trenerskiej instruował syna. Ewa także gra w piłkę ręczną.

Pozostanie w naszej pamięci jako niezwykle zaangażowany i utalentowany szkoleniowiec, zawsze gotowy do merytorycznej dyskusji i współpracy w środowisku naszej dyscypliny sportu. Został wyróżniony Diamentową Honorową Odznaką ZPRP, którą wręczono mu w czasie obchodów 70-lecia naszego związku Zobacz W imieniu ZPRP kondolencje Rodzinie przekazał Prezes ZPRP Henryk Szczepański. Dołączamy się do tych kondolencji.