baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Olimp Grodków w ostatniej kolejce podejmował Viret Zawiercie i mecz ten decydował o spadku z I ligi. Po wcześniejszej przegranej grodkowian z Chrzanowem tylko wygrana pozwalała móc grać w barażu o pozostanie na zapleczu Superligi.

Waga spotkania paraliżowała z początku zwłaszcza gospodarzy i do 58 minuty goście byli bliscy sukcesu, prowadzili przez prawie cały mecz jednak niesamowita końcówka meczu dała jednobramkową wygraną i możliwość gry w barażu z zespołem II ligi aby pozostać w przyszłym sezonie w I lidze.

Mecz otworzył Michał Piech z rzutu karnego, było to pierwsze prowadzenie Olimpu ale goście szybko odpowiadają i jest 1:2. Po chwili Michała rzut z siódemki broni Mendel. Do remisu doprowadza na krótko Krzysztof  Bujak, ale to goście prowadzą 2:4 oraz 4:6. Mecz obfituje w wykluczenia i karne. Gdy Paweł Chmiel trafia z karnego i celnie rzuca Łukasz Gradowski jest remis. Dla gości Fugiel z karnego - 6:7. Przy nieskuteczności Olimpu, Viret zwiększa przewagę do 7:10 ale grodkowianie wykorzystują grę w przewadze i po celnym rzucie Pawła Chmiela z karnego -  jest ponownie remis 10:10. Po czasie dla trenera Viretu, goście odskakują na dwie bramki tuż przed przerwą 10:12. Lubińscy sędziowie wykluczają trzech graczy z Zawiercia i kończą pierwszą część spotkania. Minęło 30 minut bardzo ostrej gry, w której ucierpiał Łukasz Gradowski.

Po przerwie Olimp nieskutecznie, tym razem nie wykorzystuje osłabienia a nawet goście wychodzą na prowadzenie 10:14. Na serię Pawła Chmiela, Tomasza Biernata, Michała Piecha odpowiada Fugiel. Jest 14:16. Druga część spotkania długo nie przynosi przełomu. Sporo wykluczeń. Olimp zaczął agresywniej bronić. Przy stanie 16:18 dwukrotnie Bogumił Baran trafia i w 44 minucie jest remis 18;18. Od 48 do 54 minuty goście ponownie zwiększają przewagę do 20:23. Od 55 minuty tylko gospodarze trafiali. Niesamowita seria. Bartosz Żubrowski. Paweł Chmiel, Tomasz Biernat jest remis 23:23 w 58 minucie. W ostatniej minucie Tomasz Biernat daje wygraną 24:23 (jest to drugie prowadzenie w meczu !) gdyż na 14 sekund przed końcem  nie trafia Fugiel i Olimp wygrywa !

Po szczęśliwej wygranej zespół Olimpu przystąpi do meczu barażowego z wygranym dwumeczu Żagiew Dzierżoniów- VIVE Kielce II.