baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

 zprp logoPodczas spotkania w dniu 29.06.2017r przedstawicieli KGiD okręgów ZPRP omówiono zmiany, które będą obowiązywały od sezonu 2017-18 w rozgrywkach ligowych.  Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie nowego systemu-portalu Zarządzania Rozgrywkami ZPRP.
 
Założenia systemu:  
 
1.Każdy klub będzie posiadał swoje konto na ww. portalu.  
 
2.Każdy klub powinien oddelegować 1-2 osoby do obsługi systemu. 
 
Nazwiska osób odpowiedzialnych za obsługę systemu w klubie wraz z adresem e-mail należy przesłać do 14.07.2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
 Po założeniu przez nas kont, do każdego osobiście wyślemy loginy i hasła.  
 
3.Kluby powinny w systemie sprawdzić i uzupełnić swoje dane adresowe.  
 
4.Każdy klub ma obowiązek złożyć elektroniczny wniosek i załączyć do systemu potwierdzenie opłaty składki członkowskiej za 2016 i 2017 rok.  Klub który opłacił składkę członkowską wcześniej, musi tylko załączyć potwierdzenie opłaty składki członkowskiej.  
 
Jest to konieczne, abyśmy mogli dopuścić taki klub do Rozgrywek.  OZPR po zweryfikowaniu wniosków/dowodów wpłat, potwierdzi opłacenie składki członkowskiej przez klub. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z KGiD.  
 
Inne istotne zmiany na sezon 2017/2018: 

 
- każde zawody zakończone wynikiem remisowym będą rozstrzygane konkursem rzutów karnych. 
 
- punktacja w zawodach - 3 pkt.za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt. za zwycięstwo po rzutach karnych, 1 pkt. za porażkę po rzutach karnych, 0 pkt. za porażkę w regulaminowym czasie gry. 
 
- do tabeli rozgrywek nie będą zaliczane bramki z konkursów rzutów karnych. 
 
- warunkiem koniecznym przystąpienia – rozlosowania zespołu – do rozgrywek będzie uiszczenie przez klub wszystkich obowiązujących opłat, w tym składki członkowskiej ZPRP na dany rok. 
 
- ewidencja i zgłaszanie zawodników do rozgrywek prowadzona będzie elektronicznie, z pominięciem formy papierowej – karty zgłoszeń. Dane zawodników i osób towarzyszących wraz ze skanami zdjęć wprowadzać do programu będą, po wypełnieniu i umieszczeniu skanu dokumentu do systemu, upoważnieni przedstawiciele klubów. 
 
 - badania lekarskie na rozgrywkach młodzieżowych obowiązywać będą w dotychczasowej formule. 
 
   -  w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach:  PGNiG Superligi Mężczyzn, PGNiG Superligi Kobiet, I ligi Mężczyzn (obie grupy) i I ligi Kobiet (obie grupy) „Badania lekarskie obowiązywać będą w innej formule niż dotychczas” 
 
- przepis o kontuzjowanym zawodniku będzie obowiązywał wyłącznie w rozgrywkach PGNiG Superligi. 
 
- nazwiska i imiona zawodników, trenerów i osób towarzyszących muszą być umieszczone w protokole zawodów przed ich rozpoczęciem – dopisanie w trakcie meczu nie będzie możliwe. 
 
- uczniowie SMS-u – oprócz rozgrywek w barwach SMS-u - będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych w klubie macierzystym począwszy od rozgrywek barażowych. Udział zawodnika SMS w rozgrywkach zasadniczych – w klubie macierzystym - powoduje utratę przez klub prawa do rozgrywek barażowych. 
 
- rozgrywki II ligi kobiet gr. IV będzie prowadzić Śląski ZPR, a nie jak dotychczas Małopolski ZPR.