baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W majowy weekend 2022r  juniorzy młodsi Gwardii I Opole zagrali w grupie L w ramach 1/8 finałów Mistrzostw Polski. Wyjazd do Kielc okazał się dla podopiecznych Macieja Nawrockiego bardzo udany. Awansowali do najlepszej ósemki w Polsce z drugiego miejsca w grupie L. Rywale to drużyny o dużych możliwościach. O ostatecznym układzie w tabeli i awansie zadecydował ostatni mecz oraz różnica bramek ! Rywalami opolan były drużyny z Kielc (gospodarz) oraz z Puław i Szczecina. Już pierwsze spotkanie KS Vive II Kielce - Gwardia I Opole 30:28 (15:14) było bardzo wyrównane. Gdy na siedem minut przed końcem był remis,  Vive grało w przewadze i Janus z Kielc dał po chwili przewagę dwubramkową faworytowi. Piotr Zawadzki dał nam nadzieję, doprowadzając do wyniku 29:28 na minutę przed końcem. Pomimo, że gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, nie udało się doprowadzić do rzutów karnych (gdyby był remis), ostatecznie nasz zespół przegrał 30:28. W tym wyrównanym spotkaniu najcelniej rzucali: Kacper Aksamit -8, Piotr Zawadzki -7 oraz Daniel Koprek -6. Po meczu grupowych rywali  Azoty II Puławy - MKS Kusy Szczecin 29:41 (16:22) było wiadomo, że bilans bramkowy może mieć znaczenie w awansie. Zakończyyło się 12 bramkami na plus dla Szczecina.

Gwardia juniorzy mlodsi 2022

Emocje pierwszego dnia, zmęczenie, nie załamały naszej drużyny po pierwszej porażce. W drugim dniu, na wzór Szczecina, Gwardia rozbiła zespół Azoty II Pulawy 39:24 (20:10) przy czym mecz zakończył się 15 plus dla opolan ! Najwięcej bramek zdobyli: Jakub Luksa -7, Błażej Frydel -5, Daniel Koprek -5, Kacper Aksamit -5, Piotr Zawadzki -4. Oba zespoły miały po cztery wykluczenia. W drugim meczu tego dnia, Vive II Kielce - Kusy Szczecin 30:38 (16:18). Po drugim dniu, na pierwszej pozycji był Szczecin, opolanie z lepszym bilansem zajmowali drugie miejsce, premiowane awansem. Największe emocje czekały nas w niedzielę. MTS Kusy Szczecin - Gwardia I Opole 28:32 (13:21) Już do przerwy opolanie wypracowali przewagę i na koniec wygrali plus 4. Najwięcej bramek zdobyli dla Gwardii: Jakub Luksa -7, Filip Rawecki -6, Kacper Aksamit -5. Opolanie grali twardo w obronie (6 wykluczeń 2-minutowych) ale opłaciło się. Protokół z decydującego meczu o awansie.

Znając wynik meczu opolan, do ostatniego meczu, przystąpili gospodarze z zespołem z Puław. "Święta wojna" na poziomie juniorów młodszych przyniosła wprawdzie wygraną Vive II Kilece 40:27 (18:14) ale do przerwy zespół z Puław stawił mocny opór, grając o prestiż oraz na korzyść naszego zespołu. Zakończyło się aż (tylko) 13 plus. O awansie do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski juniorów młodszych zadecydowały bramki !  Gratulujemy całej drużynie i sztabowi trenerskiemu i trzymamy kciuki w następnej fazie Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Tabela Jun ml Gwardia grupa L