baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W zakończonym 15 maja 2022r turnieju w Zabrzu w ramach 1/4 finałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych drużyna Gwardii I Opole zajęła trzecią lokatę, co przy wynikach meczy w drugim turnieju w Kielcach, uplasowało nasz zespół na PIĄTYM miejscu w Polsce ! 

Awans do pierwszej ósemki był już najlepszym osiągnięciem zespołu wśród naszych drużyn młodzieżowych ale opolanie pojechali do Zabrza powalczyć o awans do półfinałów. W pierwszym meczu spotkali się z gospodarzem Górnikiem Zabrze. Do przerwy prowadzili zabrzanie 17:13. Gwardziści dogonili rywala, na różnicę jednej bramki straty, w 49 i 51 minucie meczu. Gdy sędziowie z Kielc ukarali w tym czasie drużyny 2 minutowymi karami, zabrzanie odskoczyli, przy grze w pełnym składzie, na dwa trafienia. Pomimo dalszych wykluczeń Zabrza i grze opolan w przewadze nie udało się doprowadzić do remisu. Gospodarze byli skuteczniejsi. Zdarzył się także nam niewykorzystany rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:27 Zobacz Protokół

Ponieważ w pierwszym meczu turnieju Lubin wygrał wyżej niż Zabrze, opolanie zajmowali trzecie miejsce. Drugi dzień 14.05.2022r okazał się decydujący dla awansu.

Gwardziści zmierzyli się z SMS Zagłębiem Lubin. Wygrana Lubina zapewniała im wyjście z grupy. Gwardziści musieli uznać wyższość rywala, faworyta meczu. Doskonale rzucał Kacper Aksamit - 12 bramek, najwięcej w meczu, jednak to było za mało na wymagającego rywala. Zobacz Protokół

W meczu o honor, gdyż rywale nie mogli awansować dalej, a tak naprawdę o miejsce w czołowej ósemce, gwardziści zmierzyli się z Siódemką-Huras  Legnica i okazali się lepsi. Wygrana podopiecznych Macieja Nawrockiego bardzo cieszy, gdyż na wcześniejszym etapie Mistrzostw Polski, na turnieju w Opolu nasza drużyna przegrała wysoko z tym rywalem. Tym razem, pomimo prowadzenia do przerwy 16:15 przez przeciwnika na 13 minut przed końcem meczu, gwardziści objęli prowadzenie 22:23 i nie oddali go do końca. W końcowej fazie meczu bezbłędny był w karnych Daniel Koprek (najlepszy strzelec meczu 7 bramek), punktował Filip Radecki, Kacper Aksamit, Adam Kaczka. Zobacz protokół. Na pochwałę zasługuje cały zespół. Końcowa tabela turnieju w Zabrzu. Korespondencyjnie opolanie okazali się lepsi od Wybrzeża Gdańsk i Kusego Szczecin, mając bilans -6 bramek uplasowali się na piątym miejscu w Polsce. Gratulujemy !

 MPJM Zabrze

Do najlepszej czwórki awansowały zespoły: MTS Kwidzyn, Vive I Kielce oraz SPR Górnik Zabrze i SMS Zagłębie I Lubin