baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Uczniowski Klub Sportowy Pawonków MISTRZEM ŚLĄSKA W PIŁKĘ RĘCZNĄ PLAŻOWĄ w kategorii dziewcząt 1999,a także VICE MISTRZEM w kategorii 2001, BRĄZOWYM MEDALISTĄ w kategorii chłopców roczników 2001 i młodszych oraz na piątym miejscu w kategorii dziewcząt roczników 2003/2004. Turniej odbył się w Mysłowicach 10 września 2016r

Wielkimi sukcesami zakończył się nasz występ na I Mistrzostwach Śląska w piłkę ręczną plażową. Nasze tegoroczne Vice mistrzynie Polski ze Szczecina nie dały żadnych szans przeciwniczkom na Mistrzostwach Śląska wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta. W grupie eliminacyjnej pokonały dwie drużyny MUKS Świętochłowice, w półfinale ograły drużynę Imperium Katowice i w finale drużynę z Gliwic,w każdym meczu prezentując bardzo dobrą zespołową i niezwykle widowiskową grę.

Mistrzyniami Śląska są: Weronika Gryc Weronika Bryś Martyna Bok Emilia Radek Ma Dzia Klaudia Świerc Wiktoria Zuzel trener Adrian Sternik, kierownik Wojciech Radek. Nasza bramkarka Weronika Gryc została wybraną najlepszą zawodniczką turnieju. Dziewczęta z roczników 2001 i młodsze w finale walczyły z drużyną MUKS Świętochłowice przez większą część meczu prowadziły niestety pod koniec setów przeciwniczki wychodziły na minimalne prowadzenie i wygrały oba sety. W całym turnieju dziewczyny bardzo dobrze się prezentowały zdobywając dużo bramek.

Vice mistrzyniami Śląska są: Wiktoria Thomann Amelia Klimza Aleksandra Lesz Paulina Koza Aleksandra Micota Paulina Wiśniewska Dominika Thomann trener Adrian Sternik, kierownik Wojciech Radek.

Pierwszy występ w piłce ręcznej plażowej naszej drużyny chłopców należy uznać za bardzo udany. Po pierwszym przegranym meczu z drużyną z Bytomia przyszła wygrana z II drużyną z Mysłowic, o awans do finału chłopcy walczyli z I drużyną z Mysłowic i losy awansu rozstrzygnęły się w serii shoot out, niestety troszkę szczęścia zabrakło chłopcom którzy tę serię przegrali 2-1, w meczu o III miejsce po raz kolejny spotkali się z II drużyna z Mysłowic i tutaj szczęście było już po stronie naszych chłopców i w serii shoot out wygrali mecz i zdobyli III miejsce. Brązowymi medalistami Mistrzostw Śląska są Maciek Kaczmarczyk Dawid Steinert Dawid Thomann Kuba Swoboda Mateusz Paruzel Szymon Dmowski Mariusz Koza Krzysztof Jerominek Cezary Kaczmarczyk trener Aleksander Brzezina kierownik Wojciech Radek. Nasza najmłodsza drużyna dziewcząt zajęła V miejsce dzielnie walcząc podczas całego turnieju, jednak szczęście nie było dzisiaj po naszej stronie, dwa mecze przegraliśmy w serii shoot out i jeden minimalnie jedną bramką, pokazały jednak wiele ciekawych zagrań oraz niesamowitą wolę walki i ambicje które na pewno w przyszłości przyniosą efekty. Drużyna grała w składzie Natalia Smyła, Maja Thomann, Ola Swoboda Magdalena Swoboda Natalia Cebulska Natalia Swoboda Patrycja Kubica Nicole Jureczko trener Adrian Sternik, kierownik Wojciech Radek. Wszystkim serdecznie gratuluję.

Wspaniały występ drużyny UKS Pawonków na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłkę Ręczną Plażową w Szczecinie - Dąbiu. Młode szczypiornistki wróciły na początek lata 2016r z zawodów z tytułem wicemistrza!

Drużyna prowadzona przez trenera Adriana Sternika wystąpiła na Mistrzostwach Polski w dosyć młodej dyscyplinie, którą jest piłka ręczna plażowa. Wspaniała postawa dziewcząt podczas turnieju, walka o każdy centymetr boiska, o każdą piłkę, o każdą bramkę, przyniosła wspaniały efekt w postaci srebrnego medalu mistrzostw Polski. 

Piłka ręczna plażowa jest bardzo widowiskową dyscypliną. Drużyna składa się z trzech zawodników plus bramkarz. Bramkarza może zastąpić czwarty zawodnik tzw. wlotek, którego bramki liczą się za dwa punkty. Rzut z pełnym obrotem również liczony jest za dwa punkty, tak jak i gol bramkarza oraz rzut karny. 

Mecz rozgrywany jest w dwóch setach. Jeżeli jedna drużyna wygra oba sety, wygrywa mecz 2-0, natomiast jeżeli każda drużyna wygra po jednym secie, rozstrzygnięcie następuje w serii shoot – out, czyli akcji sam na sam z bramkarzem przeciwnika, po podaniu piłki od własnego bramkarza. 

Nasze dziewczęta podczas turnieju rozegrały 6 meczów, wygrywając pięć z nich i jeden przegrywając z późniejszym triumfatorem - drużyną UKS Kowalewo Pomorskie. 

Pawonkow 2 plazaKażdy mecz w naszym wykonaniu był pełen emocji, a trzy razy nasze mecze kończyliśmy w serii shoot out. Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie ze stresem i pokonywała kolejnych rywali. 

Jest to największy sukces klubu, który od 7 lat w Pawonkowie trenuje piłkę ręczną, odnosząc również liczne sukcesy w piłce ręcznej halowej i rozsławiając gminę Pawonków także w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych. 

Obecnie w klubie prowadzone są zajęcia dla dziewcząt ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceum oraz dla chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze drużyny grają w lidze wojewódzkiej, odnosząc tam liczne sukcesy, zdobywając co roku medale, pięciokrotnie awansowały do rozgrywek mistrzostw Polski. 

Srebrny medal w piłce ręcznej plażowej jest drugim medalem zdobytym przez nasz zespół, gdyż w 2013 zdobyliśmy brązowy medal w Mistrzostwach Polski w piłkę ręczną plażową. 

- Naszych sukcesów nie byłoby gdyby nie wsparcie ze strony wójta gminy Pawonków, Henryka Swobody, który kibicuje naszym przedsięwzięciom i zawsze pomaga rozwiązać każdy problem. Środki finansowe wykorzystywane na naszą działalność pochodzą z dotacji Urzędu Gminy Pawonków - podkreśla trener Adrian Sternik. 

Srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski w Piłkę Ręczną Plażową 2016 są: Weronika Gryc, Weronika Bryś, Magdalena Koza, Klaudia Świerc, Martyna Bok, Aleksandra Lesz, Kamila Skubała, Amelia Klimza, Dominika Thomann, Paulina Koza, Emilia Radek, Wiktoria Thomann, Wiktoria Zuzel, Aleksandra Cziudai, Aleksandra Micota, Paulina Wiśniewska, Paulina Thomann, kierownicy drużyny Marta Kopyto, Wojciech Radek, trener Adrian Sternik. 

- Sukces nasz dedykujemy panu wójtowi, naszym rodzicom i bliskim za wsparcie, którego nam udzielacie. Dziękujemy - dodaje trener. Zobacz Galerię zdjęć