NiezbednikTradycyjnie prezentujemy zbiór dokumentów niezbędnych do organizacji zawodów piłki ręcznej w nowym sezonie. Większość plików zachowało ważność z zeszłego sezonu jednak odnotować trzeba kilka istotnych zmian. 

Licencje dla osób towarzyszących Pobierz (plik doc), Lista zgłoszeń zespołów Pobierz (plik xls), Powiadomienie o zawodach Pobierz (plik doc), Prezentacja przepisy obowiązujące od 2010 Pobierz (plik pdf), Protokół zawodów sezon 2016-17 Pobierz (plik doc) Pobierz (plik pdf), Protokół uproszczony (4) Pobierz Protokół uproszczony (5) Pobierz , Wskazówki do prawidłowego protokołowania Pobierz (plik doc), zgłoszenie do MMP Pobierz (plik doc), Arkusz weryfikacji hali sportowej Pobierz (plik xls), ZPRP Przepisy gry obowiązujące od 2010 Pobierz (plik pdf), Zmiany do przepisów gry w piłkę ręczną Pobierz (plik pptx), Zasady rozgrywek młodzieżowych Pobierz  Dodatkowe oznaczenie strefy zmian Pobierz (plik jpg), kartki na kary i stojaki Pobierz (plik pdf), wymagania regulaminowe na stolik sędziowski Pobierz

grodkow herbozpr logoOGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY grupa A – GRODKÓW 01.07.-03.07.2016


Organizator: Opolski Związek Piłki Ręcznej, ul. Damrota 6, 45 – 064 Opole

Miejsce rozgrywek: Hala sportowa im. Z. Zielonki przy LO Grodków,  ul. Sienkiewicza 29, 49 -200 Grodków                      

WYNIKI   

Śląskie – Łódzkie 31 - 34 (12 – 15), Opolskie – Dolnośląskie 32 – 42 (16 – 23), Dolnośląskie – Śląskie 38 – 38 (21 - 19), Opolskie – Łódzkie 27 – 23 (11 – 12), Łódzkie - Dolnośląskie 31:39 (12:19), Opolskie - Śląskie 29:31 (15:16)

Sędziowie : Gnyszka Jakub  – Kowalczyk Bartłomiej, Kaliszewski Adam  – Tyliński Mateusz, Sędzia główny Ryszard Klimkowicz

m-ce

Klub

M

P

Bramki

1.

dolnośląskie

3

5

119 - 101

2.

śląskie

3

3

100 - 101

3.

opolskie

3

2

88 - 96

4.

łódzkie

3

2

88 - 97

 
Awans do finałów OOM: Dolnośląskie i Śląskie

banerozpr70mini70lat OZPRm18 czerwca w sali konferencyjnej Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu uroczyście obchodzono 70-lecie powstania Opolskiego Związku Piłki Ręcznej. W uroczystościach brali udział trenerzy, byli zawodnicy oraz działacze opolskiego środowiska piłki ręcznej. Do Opola przyjechali znamienici goście.
W imieniu Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego dekorował odznakami zasłużonych Vice-Prezes Zarządu ZPRP Witold Kulesza.
Honorowe odznaczenia i listy gratulacyjne Związku Piłki Ręcznej w Polsce otrzymali:
Brązowe Honorowe Odznaki ZPRP: Monika BĄZI, Agnieszka BLOZIK, Adam BOCZARSKI, Stanisław FOLMER, Jakub GNYSZKA, Tomasz JUROS, Melania KESSLER, Marek KWIATKOWSKI, Justyna LIS, Sławomir ŁOZA, Monika MUSIAŁ – BIERNAT, Maciej NAWROCKI , Leonard PIETRUSZKA , Piotr SOŁTYS
Srebrne Honorowe Odznaki ZPRP: Małgorzata GÓRNIASZEK, Violetta GRZEJSZCZAK, Maciej HAUPA, Piotr JAWOREK, Wojciech KNOP, Tomasz KONDZIELA, Andrzej KRAJKA, Piotr ORLIŃSKI, Danuta STANKIEWICZ - PASON, Elżbieta SZAREK
Złote Honorowe Odznaki ZPRP: Wilhelm  ADAMEK, Ewald BUCHMAN, Waldemar GLINIORZ, Jolanta JOCHYMEK, Janusz MAKSYM, Dariusz MAREL, Piotr MLECZKO, Andrzej MOTYKA, Eugeniusz SOLECKI, Mariusz SZYNKLARZ, Arkadiusz TABISZ, Andrzej WIECZOREK

Dekorowani 4

Uroczyste obchody z okazji 70-lecia OZPR Opole odbyły się 18 czerwca 2016r (sobota) w Opolu ul. Piastowska. Galeria zdjęć na FB

70-lecie Opolskiej Piłki Ręcznej. Turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Opola

Opole70-lecie Piłki Ręcznej na Opolszczyźnie

Turniej Dzieci o Puchar Prezydenta Opola 4 czerwca 2016 r, Komprachcice, hala OSiR ul. Szkolna 18

Uczestnicy: ŚKPR Świdnica, Orlik Brzeg, Orzeł Opole, OSiR Komprachcice

Wyniki gier:

 OSiR Komprachcice – Orzeł Opole 16:13
 ŚKRP Świdnica – Orlik Brzeg 18 : 12
 OSiR Komprachcice – Orlik 20 : 13
 Orzeł Opole – ŚKPR Świdnica 12:22
 Orzeł Opole – Orlik Brzeg 17 : 14

OSiR Komprachcice – ŚKPR Świdnica 17:16

Kolejność turnieju: I miejsce OSiR Komprachcice 6 pkt, II miejsce ŚKPR Świdnica 4 pkt, III miejsce Orzeł Opole 2 pkt, IV miejsce Orlik Brzeg 0 pkt
                    
                 
        Turniej Oldboyów o Puchar Prezydenta Opola 4 czerwca 2016 r, Komprachcice, hala OSiR ul. Szkolna 18

Uczestnicy: Śląsk Wrocław, Sympatycy Piłki Ręcznej Stal Zawadzkie, 4 EVER YOUNG Grodków, Oldboy Komprachcice

Rozkład gier:
1. 13.40 – 14.20 – OSiR Komprachcice – Stal Zawadzkie
2. 14.20 – 14.50 – Śląski Wrocław – 4 Grodków
3. 14.50 – 15.20 – Komprachcice – 4 Grodków
4. 15.20 – 16.20 – Śląsk Wrocław – Stal Zawadzkie
5. 15.50 – 16.20 – Stal Zawadzkie – 4 Grodków
6. 16.20 – 16.50 – Komprachcice – Śląsk Wrocław
            17.00 – Uroczyste zakończenie