baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W dniach 26-28 styczeń 2024r w hali Stegu Arena w Opolu odbędzie się grupowy turniej 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Do Opola przyjeżdża zespół z Gdańska, który rok temu zajął czwarte miejsce w Polsce ! Spotkanie grupowe zeszłorocznych finalistów Mistrzostw Polski juniorów zapowiada się bardzo interesująco.

W komunikacie nr 3 Komisji Rozgrywek ZPRP podano harmonogram meczy w grupie I. Awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskują dwie najlepsze drużyny.

MPJ18OpolePrzypomnijmy, że rywale gwardzistów uzyskali awans: z grupy A - Wybrzeże Gdańsk I (ma w składzie pięciu  kadrowiczów reprezentacji Polski juniorów z powołań wrzesień 2023r, zespół jest dobrze znany w Opolu, gdyż rok temu gwardziści grali o brązowy medal z Wybrzeżem) z kompletem punktów i imponującym bilansem bramkowym 142:59, juniorzy Gdańska zdobyli aż 61 bramek w meczu z Elblągiem oraz pokonali Wisłę Płock 34:25 (dominowali w drugiej połowie), trzecia drużyna z Gdańska awansowała do opolskiego turnieju z drugiego miejsca w grupie C, przegrywając tylko z  Agrykolą Warszawa. Najskuteczniejszym strzelcem pierwszego zespołu w fazie grupowej jest reprezentant Polski kadry juniorów, Marcin Pepliński - 19 bramek, a z Wybrzeża III Nierzwiński Mateusz - 19 bramek w trzech meczach. W 2023 roku po zakończeniu finałów MPJ, "Jestem pewny, że w przyszłości zdobędziemy upragniony medal" - przekazał Grzegorz Dorsz, trener Port Service Wybrzeża Gdańsk. Mecz faworytów do awansu rozegrany zostanie jako ostatni, być może pomiędzy awansującymi drużynami ?

Drużyna juniorów z Tarnowa awansowała do opolskiego turnieju z grupy D z drugiego miejsca, przegrywając tylko z Górnikiem Zabrze. Igor Bielko zdobył 17 bramek w trzech meczach. Trzymamy kciuki za gwardzistów i zapraszamy kibiców do Stegu Areny ! Składy drużyn, tabele Zobacz