baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W zakończonym turnieju 1/8 Mistrzostw Polski juniorów, który odbył się w Opolu w dniach 26-28 stycznia 2024r opolska Gwardia awansowała do najlepszej ósemki w kraju, wygrywając dwa swoje mecze. Rywalami naszych juniorów, trenowanych przez Marka Jagielskiego były drużyny z Gdańska i Tarnowa. Już pierwszy mecz wykazał, że opolanie występowali w roli faworytów grupy, zdobywając aż 40 bramek, najwięcej spośród wszystkich meczy w innych rozgrywkach grupowych. W drugim meczu gwardziści także wygrali, jednak przewagę powiększyli w drugiej części spotkania. W niedzielę w ostatnim meczu spotkali się z zespołem Wybrzeża I z Gdańska, który w drugim meczu derbowym niespodziewanie przegrał z zespołem III. Gdańszczanie (zespół I) aby awansować musieli wygrać.

Mecz początkowo był bardzo wyrównany. Przypominał zeszłoroczną rywalizację. Jednak Wybrzeże prowadziło po kwadransie już trzema trafieniami, za chwilę czterema i pięcioma ! Po licznych błędach opolan, w tym nie wykorzystanych rzutach karnych ale lepszej grze w obronie, przewaga gdańszczan stopniała do 3 bramek przewagi po 30 minutach. Po przerwie oba zespoły zapomniały o obronie. Gości na chwilę pogubiły kary, które gospodarze wykorzystali i doprowadzili do zdobycia bramki kontaktowej w 38 minucie. Ale gdańszczanie odzyskali przewagę, ponownie na 3 bramki różnicy w 43 minucie. Podrażnieni gwardziści nerwowo ale konsekwentnie w ataku byli skuteczni. Gorzej było w obronie z obu stron.

Kwadrans przed końcem prowadzili goście dwoma bramkami. W 50 minucie był remis 32:32. Marcin Pepliński z Gdańska, kulejąc wspomógł swój zespół zdobywając dwie ważne bramki. Ale Gwardia zaczęła lepiej grać w końcówce. Po nerwowej końcówce wygrali jednak gdańszczanie 36:37.

Nasz zespół śmiało deklaruje, że chce w tym roku osiągnąć lepszy wynik niż przed rokiem, gdy zdobył brązowy medal Mistrzostw, wygrywając wtedy z niedzielnym rywalem z Gdańska. Z niedzielnego 28.01.2024r meczu Zobacz mecz trzeba wyciągnąć wiele wniosków.

Wyniki opolskiego turnieju: Port Wybrzeże I Gdańsk - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 39:33 (21:15), Gwardia II Opole - Port Wybrzeże III Gdańsk 40:32 (21:15), Port Wybrzeże III Gdańsk - Port Wybrzeże I Gdańsk 35:32 (16:18), Gwardia II Opole - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 34:25 (16:13), MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Port Wybrzeże III Gdańsk 24:29 (13:14), Gwardia II Opole - Port Wybrzeże I Gdańsk 36:37 (17:20)

Mecze sędziowali: D. Celoch, M. Sulisz oraz T. Łacny, T. Okos sędzia delegat M. Szynklarz

Wyniki, tabele, protokoły, strzelcy są dostępne na stronie ZPRP Zobacz Większość meczy była transmitowana w sieci na kanałach YouTube. Awans z opolskiego turnieju uzyskały zespoły Gwardii II Opole oraz Port Wybrzeże I Gdańsk

Oprócz Opola i Gdańska awans do ósemki Mistrzostw Polski uzyskały zespoły z Kielc, Zabrza, Lubina, Warszawy, Płocka, Kwidzyna. Podkreślone zespoły praktycznie zapewniły sobie awans po dwóch dniach turniejów. Na tym etapie rozgrywek z mistrzostw odpadł zespół Acana Moto Jelcz Oława, który nie sprostał silniejszym rywalom.