baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

 Mistrz województwa juniorów, Gwardia II Opole powalczy o awans do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski na turnieju 1/4 finałów w dniach 9-11 luty 2024 w Gliwicach. Proponujemy oprócz zapoznania się harmonogramem aby ocenić poziom drużyn i przygotować się na wielkie emocje, najlepiej kibicując drużynie trenera Marka Jagielskiego na wyjeździe.

Rozkład meczy: hala Gliwice, 9-11.02.2024r tabela

Gwardia II Opole - KS AZS AWF Warszawa, SPR Górnik Zabrze - MTS Kwidzyn 9 luty
MTS Kwidzyn - Gwardia II Opole, SPR Górnik Zabrze - KS AZS AWF Warszawa 10 luty
KS AZS AWF Warszawa - MTS Kwidzyn, SPR Górnik Zabrze - Gwardia II Opole 11 luty

Opis rywali opolan, wraz z linkami do protokołów z zakończonych meczy.

1)  AZS Warszawa - zremisował z Lubinem 24:24 zespół dobrze broni (wymusił to przeciwnik). Najlepszy strzelec Igor Chojnacki średnia 8 bramek. Przegrał (w 1/16 z Piotrkowianinem) ale wygrał, niewiele tracąc bramek, ze Szczecinem.
Gdy prowadzi do przerwy nie wypuszcza wygranej.

2)  Górnik Zabrze wygrał zdecydowanie swoją grupę i nie przegrał jeszcze meczu w rozgrywkach.
Gra i grał dotychczas w swojej hali, co będzie atutem. Zespół nie kalkuluje, wygrywa zwykle wysoko, dbając o bilans bramkowy.
Przewagę zabrzanie dokumentują w drugiej połowie (z Puławami, Vive II, Płockiem) z Tarnowem, rywalem gwardzistów wygrał większą różnicą bramek w meczu. Juniorzy Zabrza wygrywają mecze zdobywając średnio ponad 30 bramek. Najlepszy strzelec Mariusz Gogola średnia 5 bramek. Atutem jest, że zdobyć bramkę potrafią różni zawodnicy (zwykle dziewięciu graczy), w meczu z Płockiem Adrian Trójniak zdobył 9 bramek

3) Kwidzyn wygrał w końcówce z Oławą 25:23 w meczu, który musiał wygrać aby awansować. Nie traci dużo bramek. Przegrał już dwa mecze (w 1/16 ze Szczecinem i w 1/8 z Kielcami) ale potem potrafi się zmobilizować do końca meczy grupowych.
4) Gwardia II Opole Zalety gwardzistów są znane  :-) Awans do półfinałów uzyskają dwa najlepsze zespoły. Przy remisie decydują rzuty karne.